All-Star Game: Ekipa LeBrona bolja od Curryjevih zvijezda

Share

Ekipa koju je izabrao Clevelandov košarkaš LeBron James u uzbudljivoj utakmici pobijedila je tim Stephena Curryja (148:145) na 67. All-Star meču najbolje košarkaške lige na svijetu odigranom u Los Angelesu.

Prvi All Star duel u novom formatu je donio i nešto kompetitivniju košarku u odnosu na prethodne godine. Meč je odigran u novom formatu i nije bilo tradicionalne borbe između Istoka i Zapada, već su James i Curry birali svoje ekipe pa smo imali dva pomiješana sastava iz dvije konferencije.

Otvaranje meča je donijelo neizvjesnu košarku, gdje smo prvu veću prednost vidjeli krajem prve četvrtine. Ekipa Stephen je došla do +11 u finišu prve četvrtine, rezultatom 42:31 u svoju korist.

Ekipa Stephen je riješila prvo poluvrijeme u svoju korist rezultatom 78:76. Treba istaći da prvo poluvrijeme i nije donijelo veliki broj pretjerano atraktivnih poteza, izuzme li se nekoliko poteza LeBrona Jamesa i Antetokounmpoa, ali je zato viđen veliki broj pokušaja za tri poena.

Nastavak meča igrao se nešto opuštenije, ali se onda u zadnjih 12 minuta mogla gledati gotovo prava takmičarska utakmice. Ekipe su igrale solidnu odbranu, a viđen je za All Star, i značajan broj prekršaja.

Iako je ekipa Stephen imala +13 sedam minuta do kraja, Ekipa LeBron uspijeva doći do izjednačenja minutu i pol prije kraja i to upravo preko LeBrona Jamesa koji je pogodio trojku za 144:144.

DeMar DeRozan je 40-ak sekundi prije kraja pogodio jedno slobodno bacanje za minimalnu prednost Ekipe Stephena, ali LeBron ubrzo uzvraća i dovodi svoju ekipu u vodstvo (146:145).

Deset sekundi do kraja Jemes je odlično uposlio Westbrooka koji je pogodio za +3 Tim LeBrona, a očekivalo se da će Steph Curry u narednom napadu pokušati trojkom donijeti izjednačenje svojoj ekipi. Međutim, James i Durant su odigrali fantastičnu odbranu nad Curryjem koji nije uspio pronaći prostor za šut, pa je Tim LeBron odnio pobjedu.

Fenomenalni LeBron James je apsolutno zasluženo osvojio MVP trofej i tako je po treći put u karijeri proglašen za najkorisnijeg igrača All-Star susreta.

LeBronu je malo nedostajalo da upiše triple-double budući da je utakmicu okončao s 29 poena, deset skokova i osam asistencija.

Durant je ubacio 19 poena, George 16, Drummond i Beal po 14, Irving 13, Davis 12, a Westbrook i Walker po 11 poena.

Najefikasniji u poraženom timu bili su Lillard i DeRozan sa po 21 postignutim poenom. Embiid ih je pratio s 19, Towns je ubacio 17, Antetokounmpo 16, Thompson 15, a Curry 11 poena.