Liga Prvaka 2017 / 2018: GRUPA E

Share

U grupi E su bili smješteni Liverpool, Sevilla, Spartak iz Moskve i Slovenski Maribor. Glavni favoriti za prolazak su bili Sevilla i Liverpool koji su odigrali međusobni duel u prvom kolu sa rezultatom od 2 -2, dok je Maribor uzeo na svom terenu bod protiv Spartaka iz Moskve.

Da će biti nezgodan protivnik Spartak iz Moskve je pokazao tako što je uzeo na svom terenu bod Liverpoolu, da bi u trećem kolu sa nevjerovatnih 5 -1 slavio protiv Seville. Nevjerovatnu utakmicu smo vidjeli u 5 kolu, gdje je Sevilla dočekala Liverpool. Malo ko je nakon prvih 45 minuta mogao slutiti da će ovaj meč ponuditi dramu, s obzirom da je Liverpool već tada imao tri gola prednosti. Prvi gol je postignut već u 2. minuti kada je pogodio Firmino, a onda je 20 minuta kasnije Mane zabio za 2:0 iz gotovo preslikane akcije. U 30. minuti je Firmino postigao drugi gol na utakmici i bacio Sevillu na koljena, ali se domaći nisu predavali pa su u drugom poluvremenu brzo stigli na samo jedan gol zaostatka. Oba gola za Sevillu zabio je Ben Yedder, prvi u 51. a drugi u 60. minuti iz penala. Kada se činilo da će Liverpool ipak sačuvati pobjedu, uslijedio je šok za Jurgena Kloppa. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade, Sevilla je nakon kornera pogodila za 3:3 i erupciju oduševljenja na stadionu. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Guido Pizzaro. Sevilla je nakon meča ozvaničila da je njihovom treneru dijagnosticiran rak prostate. Španski mediji prenose da je on svojim igračima na poluvremenu saopštio ovu tužnu vijest, a oni su na sjajan način odgovorili i poklonili mu bod protiv Liverpoola. Svakako, to je bilo najmanje što su mogli da urade.  U zadnjem kolu Liverpool je na svom stadionu savladao sa velikih 7 – 0 Spartak i tako potvrdio prvu poziciju sa 12 bodova, dok je druga Sevilla bila sa 9 bodova. I pored visokog poraza Spartak je izborio plasman u Europsku Ligu.