NBA: Sedma uzastopna pobjeda Portlanda, Nurkić odigrao odličnu partiju

Share

Košarkaši Portland Trail Blazersa su u noći sa ponedjeljka na utorak na gostujućem terenu bili bolji od Los Angeles Lakersa rezultatom 108:103 i tako stigli do sjajne treće pozicije na Zapadu.

Još jednu odličnu partiju za Blazerse pružio je bh. centar Jusuf Nurkić, koji je za 29 minuta na parketu postigao 16 poena uz isto toliko skokova, uz šut iz igre 6/13. Nurkić je tome dodao tri asistencije i jednu blokadu.

Portland je nakon prve četvrtine vodio sa 27:24, a nakon poluvremena sa 68:65. U trećoj dionici, Lakersi prave preokret i u jednom trenutku dolaze do +12 (74:62), ali gosti do kraja uspijevaju smanjiti rezultatski zaostatak na -7 (80:73).

Lakersi su i u posljednjoj četvrtini čuvali prednost, nekoliko minuta prije kraja imali su +11 (97:86) ali je nakon toga Portland zaigrao sjajno i došao do velikog preokreta. Na kraju su Trail Blazersi slavili sa 108:103 i upisali svoj sedmi uzastopni trijumf.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Lillard sa 39 poena, a slijedili su ga McCollum sa 22, Randle sa 21 i Thomas sa 19 poena.

Portland iz 64 utakmice ima omjer 38 pobjeda i 26 poraza, a na Zapadnoj konferenciji su ispred samo Houston Rocketsi i Golden State Warriorsi.

Ostali rezultati: Cleveland – Detroit 112:90 (James 31 – Griffin 25), Indiana – Milwaukee 92:89 (Bogdanović 29 – Antetokounmpo 18), Miami – Phoenix 125:103 (Whiteside 24 – Booker 31), Chicago – Boston 89:105 (Valentine 20 – Brown 21), San Antonio – Memphis 100:98 (Parker 23 – Gasol 23), Utah – Orlando 94:80 (Gobert 21 – Vučević 15).