Roger Federer u polufinalu Australian Opena

Share

Roger Federer plasirao se u polufinale Australian Opena. On je danas u meču četvrtfinala pobijedio Tomáša Berdycha sa 3:0, po setovima, 7:6, 6:3 i 6:4.

Tomáš Berdych je odlično ušao u ovaj meč. Oduzeo je servis Federeru u drugom gemu, igrao je zaista sjajno i činilo se kako lagano ide prema osvajanju prvog seta. Imao je i set loptu kod rezultata 5:4, nije je iskoristio, ali zato je jeste Federer brejk šansu i došao je do izjednačenja rezultata na 5:5.

Prvi set je otišao u taj-brejk. Tamo Berdych nije imao nikave šanse, Federer je dominirao (7-1) i tako osvaja ovaj dio igre sa 7:6 za vodstvo od 1:0 u setovima.

Držao se Berdych dobro i u drugom setu, ali je ponovo posustao u ključnim trenucima. U osmom gemu Federer mu ponovo oduzima servis, a zatim sigurnom igrom na svoj servis dolazi i do osvjanja drugog seta sa 6:3 i velike prednosti od 2:0.

Federer je bolje otvorio treći set. Došao je do brejka u trećem gemu, ali je Berdych odmah uzvratio i vratio se u ovaj set. Međutim, radost mu je kratko trajala. Već u narednom gemu, Federer ponovo oduzima servis protivniku i zatim ga potvrđuje za prednost od 4:2.

Nije se mogao Berdych više vratiti u meč. Federer je lagano završio posao u trećem setu (6:4) i došao je do plasmana u polufinale, koje se igra u petak, u 9:15.

Protivnik Federeru u borbi za finale biće senzacija Australian Opena, Hyeon Chung.