Senzacija na Australian Openu: Hyeon Chung porazio Novaka Đokovića

Share

Novaka Đokovića porazio je u osmini finala Australian Opena Hyeon Chung rezultatom 3:0 (7:6, 7:5, 7:6) u setovima.

Đoković je u osmini finala igrao protiv Hyeon Chunga i bio je apsolutni favorit, ali teniser iz Južne Koreje odigrao je fantastičan meč i došao je do najveće pobjede u karijeri.

Prošle godine u Australiji, Novak je s 3:0 u setovima pobjedio Chunga, ali danas potpuno druga priča. Đoković se mučio, nije bio u svom elementu, dok je Chung bio rastrčan i izuzetno razigran.

Novak je bolje krenuo u meč, ali nakon dva osvojena poena počeo je da griješi, pa je Chung poveo 4:0, ali se srbijanski teniser vratio i izborio taj-brejk, u kojem je ipak ostao kratak.

Drugi set počeo je preslikano kao i prvi – vodstvom Chunga od 3:0 u gemovima. Ovaj 21-godišnjak napravio je break u drugom gemu, ali mu je Đoković vratio istom mjestom u sedmom za poravnanje rezultata, a kada su svi očekivali drugi tie-break na meču, Chung koristi prvu break loptu pri vodstvu od 6:5 u gemovima i stiže u vodstvo od 2:0 u setovima

Neizvjestan meč nastavljen je i u trećem setu, ali za razliku od prva dva, ovdje je Đoković napravio prvi break i stigao u vodstvo od 1:0. Ipak, već u sljedećem gemu Južnokorejac mu je vratio break, a nakon toga, oba tenisera osvojila su po još jedan break i pobjednik trećeg seta opet se morao čekati do taj – brejka.

Tu se opet bolje snašao Chung koji je rezultatom 7:3 u taj-brejku stigao do pobjede u trećem, odlučujućem gemu i plasirao se u četvrtfinale Australian Opena.

Maestralni Chung nastavlja da živi bajku, a u četvrtfinalu igra protiv još jedne senzacije, Tennysa Sandgrena, koji je prethodno eliminisao Dominica Thiema.