Liga Prvaka 2017 / 2018: GRUPA C

Share

Jedna od najzanimljivijih grupa ove sezone, bila je grupa C.  Tu su se timovi kao što su Roma, Chelsea, Atletico Madrid i Azerbejdžanski Qarabag kojem je i plasman u Ligu Prvaka bio historijski uspjeh.

U prvom kolu smo vidjeli odmah duel Rome i Atletico Madrida, nažalost utakmica kako je bilo i očekivano bila tvrda i završila je bez pogodaka, sa bodom su bili zadovoljni i jedni i drugi. Chelsea je na domaćem terenu pokazao svu svoju snagu i za visokih 6 – 0 savladao Qarabag. U drugom kolu  sastali su se  Atletico Madrid i Chelsea gdje je u 93 minuti pogodio Michy Batshuayi za veliko slavlje gostiju. Ljepoticu ove grupe smo vidjeli u trećem kolu gdje su se na Stamford Bridgu sastali Chelsea i Roma. Chelsea je poveo u 11. minuti sjajnim golom sa distance Davida Luiza, da bi  prednost povećao Eden Hazard u 30. minuti, dok je za Romu smanjio Kolarov u 40. minuti. U nastavku smo vidjeli još mnogo prilika i uzbuđenja. U 64. Minuti sjajnim golom je izjednačio je Edin Džeko, da bi svojim drugim golom nakon prekida Džeko donio Talijanima vodstvo u 70. Minuti. Ipak samo nakon 5 minuta Eden Hazard svojim drugim golom donosi izjednačenje. Do kraja se rezultat nije mjenjao i ostalo je 3 – 3.  Poslije zadnjeg kola Roma je bila prva sa 11 bodova kao i drugoplasirani Chelsea, dok je treće mjesto zauzeo Atletico Madrid. Qarabag je skupio samo 2 boda i to baš protiv Atletico Madrida. Za njih je to veliki podvig i mogu biti sasvim ponosni svojim nastupom na ovogodišnjoj sezoni Lige Prvaka.