Liga Prvaka: Sjajni Edin Džeko odveo Romu dalje, Sevilla izbacila Manchester United

Share

Nogometaši Rome plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su dvomeču bili bolji od ukrajinskog Shakhtara i to poslije gola postignutog u gostima. U drugoj utakmici Manchester United je eliminisan iz Lige prvaka nakon što ga je Sevilla večeras porazila na Old Traffordu u revanšu osmine finala sa 2:1.

Roma – Shakhtar:

U prvoj utakmici  u Ukrajini bilo je 2:1 za Shakhtar, a večeras je Roma slavila na Olimpicu s 1:0, što je bilo dovoljno da nakon deset godina prođu osminu finala.

U prvom poluvremenu gledatelji u Rimu i pored malih ekrana nisu mogli uživati u nogometnoj predstavi. Gosti su imali veći posjed lopte, ali je upućeno skromnih šest udaraca, pa se mreže u prvom poluvremenu nisu tresle.

Na otvaranju drugog poluvremena Roma dolazi do gola vrijednog prolaza. Strijelac je bio kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko, koji je rutinski savladao Pytova nakon odlične asistencije Strootmana.

Mogao je Džeko u 63. i 67. minuti postići još jedan gol za Romu i osigurati prolaz dalje, ali je u oba navrata iz dobrih situacija bio neprecizan. Utakmica je bila odlučena u 79. minuti kada je Ordets nedozvoljeno zaustavio Džeku kao posljednji igrač odbrane te zaradio direktni crveni karton.

Roma je meč mirno privela kraju i plasirana se u četvrtfinale Lige prvaka.

Edin Džeko je za pobjedničku ekipu igrao do 89. minute, a večerašnji gol bio mu je ukupno 17. u svim takmičenjima ove sezone.

Manchester United – Sevilla:

Prvi meč u Španiji je završen bez golova, pa je večeras sve bilo otvoreno, a na kraju je Sevilla bila hrabrija, konkretnija i bolja i zasluženo se plasirala dalje.

Prvi je zaprijetio Manchester preko Rashforda, ali njegov udarac brani Sergio Rico. Samo nekoliko minuta kasnije zaprijetili su i gosti preko Corree, ali lopta odlazi preko gola. Naredna šansa viđena je tek u 28. minuti, a imao ju je Muriel. Ipak, njegov udarac odlazi pored desne stative. Najbolju priliku za United u prvom dijelu imao je Fellaini, ali Rico je ponovo bio sjajan i spasio je svoj tim.

U drugom dijelu meča Manchester je bio nešto opasniji, ali ipak mu to nije donijelo željeni rezultat. Prvi u nastavku meča je zaprijetio Lingard, ali Rico je ponovo sjajan. Nešto kasnije je u igru ušao i Paul Pogba koji je odmah pokušao iz daljine, ali lopta odlazi pored gola.

Samo dvije minute kasnije uslijedio je jedan od najvećih šokova ikad viđenih na Old Traffordu. Correa je bio asistent, a Ben Yedder strijelac za vodstvo gostiju. Da stvari budu još gore za Josea Mourinha i Manchester United, samo četiri minute kasnije Ben Yedder postiže još jedan gol i bilo je sve gotovo.

Do kraja su i jedni i drugi imali nekoliko dobrih prilika za promjenu rezultata, a United je počasni gol postigao u 84. minuti preko Lukakua. Kasnije su domaći preko Martiala i Rashforda imali prilike za poravnanje, ali ostalo je 1:2 i Sevilla je počela slaviti jedan od najvećih uspjeha u svojoj historiji. S druge strane, ostaje upitno kakvu će odluku o budućnosti donijeti vlasnici Manchester Uniteda.