Nadal slavio protiv Džumhura

Share

Španski teniser Rafael Nadal porazio je najboljeg BiH tenisera Damira Džumhura u 3. kolu Australian Opena sa sigurnih 3:0 u setovima.

Rafael Nadal, koji je prošle godine igrao veliko finale, i ove godine je jedan od najvećih favorita za titulu, a danas je protiv našeg Damira Džumhura odigrao gotovo savršen meč i nije pružio ni trunku nade bh teniseru.

Na samom početku meča se vidjelo da se Džumhur danas neće dobro provesti jer je Nadal odmah napravio brejk i poveo sa 2:0. Kasnije je Džumhur ušao u velike probleme, pa je Nadal osvojio čak 12 poena zaredom i došao do prednosti od 4:0, a kasnije i 5:0. Ipak, Damir je smogao snage i osvojio je jedan gejm u prvom setu, ali Nadal je odmah nakon toga bio siguran na svoj servis i osvojio je prvi set sa 6:1 nakon samo 22 minute igre.

U drugom setu viđeno je mnogo brejkova, a i daleko bolja igra našeg Damira. Nadal je brzo poveo sa 2:0 i činilo se da će ponovo imati lagan zadatak. Ipak, bh teniser je brzo vratio brejk i izjednačio na 2:2, ali nada bh navijača kratko je trajala jer je Nadal ponovo uzratio i poveo 4:2. Do kraja seta Džumhur je osvojio još jedan svoj servis, ali pretrpio i jedan brejk što je bilo dovoljno za slavlje Nadala od 6:3.

Posljednji set je ponovo donio lagan posao za Nadala koji je slavio sa laganih 6:1 uz dva brejka prednosti za konačnih 3:0 u setovima. Meč je trajao ukupno sat i 49 minuta.

Španski teniser će u osmini finala igrati protiv Argentinca Diega Schwartzmana koji je nešto ranije u toku dana porazio Ukrajinca Alexandra Dolgopolova.