Premiership: Liverpool poražen na Teatru snova

Share

Ekipa Manchester Uniteda slavila je u velikom derbiju 30. kola engleskog Premiershipa protiv Liverpoola na svom Old Traffordu, a rezultat je glasio 2:1 za Crvene đavole.

Počeo je meč na Old Traffordu sjajno za domaće. Nakon početnog ispitivanja snaga De Gea u 14. minuti ispucava loptu, Lukaku prosljeđuje do Rashforda koji sjajno vara mladog Alexander-Arnolda i preciznim šutem pogađa za vodstvom Uniteda od 1:0.

Preuzeo je nakon ovog gola Uniteda Liverpool terensku inicijativu, ali onda 24. minuta i ponovo duga lopta prema kaznenom prostoru Redsa, Rashford se nalazi na pravom mjestu i uz malo sreće ponovo pogađa mrežu Kariusa za prednost Crvenih đavola od dva gola razlike.

Do kraja prvog dijela Liveprool je imao nešto veći posjed lopte, ali nije uspijevao probiti odbranu Mourinhove ekipe, dok je United u 38. minuti mogao do novog pogotka, ali Matin udarac odlazi porad gola.

Na odmor se otišlo vodstvom domaćih od 2:0, a u nastavku je Liverpool ponovo kontrolisao posjed lopte, ali nije bilo većih prilika sve do 66. minute kada Baily postiže “spektakularan” autogol.

Sadio Mane je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor domaćih, a defanzivac Crvenih đavola akrobatskim potezom posprema loptu u vlastitu mrežu, pa Liverpool smanjuje na 2:1.

Liverpool je nastavio dominirati na sredini terena, bila je lopta većinu vremena u posjedu Redsa, ali nisu uspijevali probiti zadnju liniju Uniteda i stvoriti šansu za izjednačujući pogodak, dok se United potpuno povukao, te su Crveni đavoli tek u nekoliko navrata iz kontri pokušavali ugroziti gol Kloppove ekipe.

Gosti nisu uspjeli doći do poravnanja do kraja susreta uprkos terenskoj inicijativi, a zakazale su i najveće Kloppove uzdanice, pogotovo Salah koji je pružio jednu od svojih slabijih partija u dresu Liverpoola.