Roland Garros 2018: Nadal osvojio titulu

Share

Rafaelu Nadalu trijumf u Roland Garrosu je 11. u karijeri, te 17. osvojeni grand slam naslov – od ponedjeljka je opet prvi na ATP listi.

Rafael Nadal osvojio je po 11. put u karijeri Roland Garros savladavši u finalu Austrijanca Dominica Thiema rezultatom 6:4, 6:3 i 6:2 za dva sata i 44 minuta igre.

Španjolcu je to ukupno 17. osvojeni grand slam turnir u karijeri, a u ponedjeljak će ponovno na prvom mjestu ATP ljestvice smijeniti Rogera Federera.

U Roland Garrosu Nadal sada ima omjer od 86 pobjeda i samo dva poraza. Nikad nije izgubio u finalu.

Očekivao se puno neizvjesniji meč jer je Thiem već pokazao da ima protuigru za Nadala na zemlji.

Jedini Nadala pobjeđivao na zemlji

Thiem je bio jedini tenisač koji ga je pobijedio ove godine na zemljanoj podlozi, u četvrtfinalu Mastersa 1000 u Madridu te tako prekinuo niz pobjeda koji je Nadal gradio od Rima 2017. godine, gdje ga je također nadigrao 24-godišnji Austrijanac. Jedini koji ga je pobijedio u posljednje dvije godine na zemlji.

No, Nadal (32) se pokazao ipak prejakim za Thiema u Roland Garrosu, a Španjolčeva igra tijekom cijelog meča nije Austrijancu davala niti malo šanse.

U prvom setu Nadal je poveo s 2:0, a Thiem u sljedećem gemu vraća izgubljeni servis. To je bio jedini put u meču da je Nadal dopustio break, no u 10. igri prvog seta je iznenadio Thiema i dobio prvu dionicu meča rezultatom 6:4.

Drugi set je Rafa dobio puno lakše, napravio je break odmah u drugom gemu i izdržao sve napade Austrijanca.

Austrijanac bez nade

U trećem setu Španjolac uzima Thiemu gem kod 1:1, ali je potom u sljedećem gemu morao pozvati medicinsku pomoć zbog bolova u lijevoj ruci. Kod 4:2 Nadal Thiemu još jednom oduzima servisa i to je bio kraj austrijskih nadanja da nakon Thomasa Mustera još jednom slave pobjednika Roland Garrosa.

Nadal je susret završio bez ijednog as-servisa, imao je i osam winnera manje od Thiema, ali 17 neprisiljenih pogrešaka manje.

Nadal sada u međusobnim dvobojima vodi 7-3.

Rolang Garros se igrao za ukupni nagradni fond od 39,2 milijuna eura.

Izvor: Agencije