Roger Federer u finalu Australian Opena

Share

Roger Federer plasirao se u finale Australian Opena nakon što mu je Hyeon Chung na kraju drugog seta predao meča.

Roger Federer je fantastično otvorio meč i već u prvom gemu došao do brejka. Poveo je Federer s 2:0, a potom je jedan gem uspio osvojiti i teniser iz Južne Koreje. I to je bilo sve što je Chung napravio u prvom setu. Do kraja je Federer osvojio četiri uzastopna gema i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:1 za 34 minute igre.

U drugom setu Chung je uspio osvojiti dva gema. Federer je napravio jedan brejk u četvrtom gemu, došao je do 5:2, a potom je Koreanac predao meč zbog povrede.

Feder će u finalu Australian Opena za svoju 20. Grand Slam titulu igrati protiv Marina Čilića. Meč je na rasporedu 28. Januara, u 09:30 po našem vremenu.